Kurier - Bohater

By: Piotr Boulangé (Labs Manager, w Warszawie)

Nasza przyszłość się zmienia i nikt nie wie jak Ona będzie wyglądać, ale nie zmienia to faktu, że jest kategoria usług, która przed COVID19 się rozwijała, w trakcie coronovirus’a się rozwija i po odwołaniu obecnej pandemia’i dalej się będzie rozwijał. To PKD - Poczta, Kurierzy/kierowcy, Dostawy.

Był dawno temu taki… straszny (mam nadzieję, że nie obrażam słowa straszny) film z Kevin’em Costnerem: “Listonosz” … w każdym razie, wizja postapokaliptycznego świata, sprowadzała się do tego, że:

No alt text provided for this image
jeżeli nie działają dostawy ostatniego odcinka (last-mile carrier), to cywilizacja upada.

Dzisiaj żyjemy w czasie, kiedy te dostawy pozwalają nam zachować resztki poczucia normalności: zamówimy jedzenie, zrobimy zakupy, zamówimy dostawę. Dzięki tym ludziom, poza pracownikami służb medycznych, możemy funkcjonować w poczuciu, że to jeszcze nie jest koniec świata.

Oczywiście nie możemy zapominać, że sami dostawcy mogą się stać niedługo zawodem podwyższonego ryzyka. Jak tylko w sklepach skończą się towary - albo jak zamkną sklepy, i ludzie będą mogli tylko je zamawiać w dostawie, przez co same dostawy staną się łatwym łupem dla złodziei, czy nawet innych zdesperowanych ludzi, którzy nie będą mieli możliwości, żeby coś zamówić, albo...

No alt text provided for this image

Wyobraźmy sobie też inną sytuację, w której brak dostaw! Ludzie MUSZĄ zrobić zakupy - wyjść z domu. W najbliższej okolicy mamy tylko ograniczone ilości towarów.., o ile je w ogóle jeszcze mamy. Nie tylko generujemy tłumy poza domami, ale dodatkowo ludzie zaczynają walczyć o towary.

Ten czas pokazuje jak bardzo jesteśmy uzależnieni od usług #PKD. Jak bardzo każdy z tych dostawców, pomaga nam funkcjonować. Jak ważna stała się praca Kuriera i jak niebezpiecznie jest dostarczać pocztę i paczki.

Moim zdaniem to właśnie ten rynek w najbliższym czasie przejdzie zmiany, które najbardziej wpłyną na nasze życie po koronawirusie. Możliwości wydają się duże a czas odpowiedni. Pomyślmy na przykład o bezzałogowych pojazdach, o dronach nie tylko jeżdżących ale i dolatujących do adresu i na odpowiednie piętro!

Tak PKDtech LastMileCarrier Drony i BezZałogowePojazdy, w najbliżssyzm czasie przeżyją rozkwit...

No alt text provided for this image

wszystkie prace od: Evgeny Zubkov - https://www.behance.net/zubkov46

Jeśli chcesz nawiązać kontakt z Piotrem Boulangé, odwiedź Mentor Directory w Member Portal lub poproś o pomoc swojego menedżera Labs.

You've successfully subscribed to WeWork Labs Insider
Great! Next, complete checkout for full access to WeWork Labs Insider
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content. Check your email If you are not already signed in.