Po Apokalipsie Startupy

By: Piotr Boulangé (Labs Manager, w Warszawie)

#WTEM! Cyberpunk 2077 nagle w zasięgu ręki w 2020… o 57 lat za wcześnie... To znaczy sama gra mam nadzieję, że wyjdzie jeszcze w tym roku - w końcu nie ma lepszej wymówki i lepszego czasu na granie niż teraz. Chodzi raczej o to, że wiele osób, “oczami wyobraźni” widzi tuż za rogiem właśnie taki świat, jaki na obrazkach z gry.

Część aktywnego zawodowo społeczeństwa przeszła w stan hibernacji i czeka “co będzie”, inni zakasali rękawy i widząc w tym wszystkim jedną-szansę-na-milion z ang. “Once in a Lifetime Opportunity” robią wszystko, żeby rozwiązać dzisiejsze problemy związane z pandemią, albo być gotowym na czas, który po tej pandemii nastąpi.

Niektórzy z nas mają potrzebę zawieszeni biznesu i pomagania innym. Co nie tylko jest szlachetne i daje poczucie że “coś się robi”, ale pomaga przetrwać obecny czas poprzez aktywne działanie. Inni, skupiają się w tych dniach na swoim mikrokosmosie i dbaniu o relacje z najbliższymi. Jeszcze inna grupa, spędzi najbliższy czas na zamartwianiu się.

No i będą też tacy, którzy dzisiaj skupią się na tworzeniu nowego świata. To właśnie Oni sprawią, że pozostali jak już wyjdą ze swojej hibernacji zastaną “Nową Normalność” - "The New Normal". To Oni już dzisiaj wiedzą co zobaczymy i w jakiej rzeczywistości będziemy musieli żyć oraz w jaki sposób będziemy sobie z nią radzić.

Twórcy #TheNewNormal to nie profesjonalni wizjonerzy i futurolodzy, to przedsiębiorcy, którzy już dzisiaj tworzą #StartUp’y rozwiązujące problemy, których pozostali jeszcze nawet nie doświadczyli! - Obserwujmy ich, pomagajmy im, dołączajmy do nich, bo czym mniej nas nowa rzeczywistość zaskoczy, tym szybciej się w niej odnajdziemy i tym prędzej będziemy sobie umieli w niej radzić… i zarabiać ;)

Jeśli chcesz nawiązać kontakt z Piotrem Boulangé, odwiedź Mentor Directory w Member Portal lub poproś o pomoc swojego menedżera Labs.

You've successfully subscribed to WeWork Labs Insider
Great! Next, complete checkout for full access to WeWork Labs Insider
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content. Check your email If you are not already signed in.